Az alvázszám a járművet azonosító egyedi szám. Számos, a járműre vonatkozó fontos paramétert tartalmaz. A Jeep VIN-dekóder olyan fontos információkkal látja el Önt, mint például: a gyártási ország, a modellév, a hajtás típusa, a motorváltozat vagy a felszereltségi opciók.

Minden autónak saját egyedi alvázszáma van. A VIN dekóder Jeep lehetővé teszi, hogy ellenőrizze, hogy az autó jelenlegi berendezései eredeti elemek-e, amelyeket a gyártó a járműbe szerelt. Egy adott jármű megvásárlása előtt érdemes ellenőrizni a festék színét is. Érdemes odafigyelni a kárpitozásra, az ablakokra, a kárpitozásra, az ablakfűtésre vagy a légzsákok számára is. Ha valamelyik felszerelés nem egyezik, az azt jelentheti, hogy a felkínált jármű balesetet szenvedett! Ezért érdemes még a jármű megvásárlása előtt megfejteni az alvázszámot, hogy megbizonyosodjon arról, hogy valóban azért fizet, amit vásárol. Sajnos kiderülhet, hogy az új felszerelés negatívan hat a járműre, és gyakori látogatásokra lesz szükség a márkakereskedésben. Az alvázszám ellenőrzésével azt is meg tudjuk állapítani, hogy a jármű véletlenül nem lépett-e be illegálisan az országba. Ez sajnos egyre gyakoribb probléma.

Dekódoló VIN Jeep

A jármű megvásárlása előtt érdemes megfejteni az alvázszámot, hogy megbizonyosodjon arról, hogy valóban azért fizet, amit vásárol. Sajnos előfordulhat, hogy az új berendezések hatással lesznek a járműre, és gyakori látogatásokra lesz szükség a márkakereskedésben. Az alvázszám ellenőrzésével megállapíthatjuk, hogy a jármű illegálisan lépett-e be az országba. Ez sajnos egyre gyakoribb probléma.

VIN-szám – mi az?

A VIN vagy Vehicle Indentification Number (járműazonosító szám) egy egyedi járműazonosító szám, amely számos fontos információt tartalmaz az autóról. Az alvázszám többek között olyan információkat tartalmaz, mint a gyártási ország, a modellév, a meghajtás típusa, a motorváltozat, a felszerelési opciók.

A VIN-számokat először 1954-ben használták az Egyesült Államokban.  Az autógyártók, mint például a Jeep, már korábban is így jelölték autóikat. Az ilyen típusú jelölést Európában kezdték el használni a gyártók. Az első számok azonban másképp néztek ki. Csak az 1980-as években (egészen pontosan 1981-ben) sikerült a világ gyártóinak, valamint az amerikai gyártóknak végre megállapodniuk ebben a kérdésben.

1981-ben az Egyesült Államokban a Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal egységesítette a formátumot. Az eladott autóknak olyan 17 karakteres alvázszámot kell tartalmazniuk, amely nem tartalmazza az I (I), O (o) vagy P (q) betűket (az 1 és 0 számokkal való összetévesztés elkerülése érdekében).

Ezért a rendőrség, a biztosítótársaságok és a használtautó-kereskedők munkájának megkönnyítésére közös szabványt dolgoztak ki. Mostantól minden autó alvázszáma 17 karakterből – betűkből és számokból – áll.